Sokol Šanov - TJ Cukrovar Hrušovany nad Jevišovkou

K prvnímu zápasu jarní části soutěže jsme zajížděli na horkou půdu Šanova. S touhou prodat co nejlépe zimní přípravu a odvézt si první jarní body jsme začali utkání s plným nasazením a brzy se ujali vedení 1:0. Následující neustálý tlak bohužel nepřinesl další gólovou tečku a udeřil Šanov. Šanovský hráč se natáhl ke střele z dobrých třiceti metrů a přestože si náš brankář na střelu sáhnul, tak gólu už zabránit nedokázal 1:1. V ten moment jsme přestali hrát naši hru a přijali hru Šanova. Vytratila se úplně záložní řada, která se částečně rozpustila v útočné a částečně v obranné linii a začala překopávaná z obrany do útoku a zpět. Vytratila se kombinace a Šanov opět trestal. Během několika málo minut jsme prohrávali 3:1. V ten moment ale naši hráči konečně zvedli hlavu, zpřesnili hru a začal stíhací závod. Do poločasu jsme ještě stihli dát další gól pěkně umístěnou střelou Lukáše Novotného a tak jsme do kabin o poločase šli za stavu 3:2 pro domácí. Začátek druhé půle se nesl ve snaze vyrovnat a netrvalo dlouho a David Kadlečík svým důrazem před brankou srovnal na 3:3. Přidal si tak druhý gólový zápis v tomto utkání po nádherné střele v prvním poločase, kterou otevřel gólový účet utkání. Bohužel následoval opět propad v herním projevu, spadli jsme opět do pasti nepřesných přihrávek, nakopávaných míčů a místo abychom využili psychické výhody, tak jsme se z hřiště začali úplně vytrácet. Osudným se nám stal rohový kop Šanovského týmu a jeho nepokrytí dva hráči ve vápně. Konečný výsledek 4:3 není ani tak výhrou Šanovského týmu, jako prohrou našeho týmu. Doufejme že to byl pohlavek a poučení na správném místě a ve správný okamžik.

Autor: Miloš Borovička