Dorost přivezl z Blížkovic další body, tentokrát ale plné potu

V sobotu odpoledne jsme v pochmurném počasí zajížděli na půdu Blížkovic. Přivítal nás mokrý, ale skvěle udržovaný trávník. Domácí hráči se již rozcvičovali na hřišti a byla z nich cítit touha bodovat. V minulém zápase jsme tým Blížkovic v domácím prostředí snadno přehráli 3:0 a tak se nám v hlavách honily myšlenky na snadné vítězství. Soupeř nám tyto myšlenky ale brzy vyhnal z hlavy. Svým nasazením a houževnatostí nahrazoval technické nedostatky a od úvodního hvizdu byl rovnocenným soupeřem. Přehrával nás ve hře ve vzduchu a sbíral většinu míčů z odkopů od brány. Poté přišlo několik neproměněných brankových příležitostí na obou stranách a oba týmy byly nakonec rády, že šly do kabin v poločase za stavu 0:0. V kabině přišly pokyny využívat víc křídla a dávat balony víc po zemi. Tahle taktika přinesla své ovoce v podobě několika šancí krajních záložníků, kdy šli sami na branku. Bohužel zůstalo jen u šancí. Pokud se vůbec podařilo trefit bránu, tak do náručí brankaře. Hráči Blížkovic cítili pořád větší šanci uspět a i domácí publikum je hnalo dopředu. Netrvalo dlouho, útočník soupeře si pohrál se čtyřmi obránci a střelou k tyči poslal domácí do vedení. V ten moment začalo být slyšet víc trenéra hostí jak několik desítek domácích příznivců. Hráči Hrušovan zvedli hlavu, napnuli síly a zatlačili domácí na jejich vlastní polovinu. Proti zahuštěné obraně jsme se jen velmi těžko prosazovali, přesto tam bylo několik slibných momentů až do chvíle, kdy se k balonu dostal Lukáš Novotný a střelou z velkého vápna vyrovnal skóre. Pokračovali jsme v tlaku, ale domácí nás do nějakých větších šancí nepouštěli, mnohdy i za cenu faulů. Jeden takový faul zhruba 20 metrů od brány si postavil Ondra Bock a nekompromisní střelou prostřelil vše a dostal Hrušovany do vedení. Domácí to ale nevzdali, bojovali do poslední minuty a naše obrana měla co dělat, aby jejich nájezdům odolávala. Gól se již domácím vstřelit nepodařilo, tak jsme si odvezli z hřiště Blížkovic výhru 1:2.

Autor: Miloš Borovička