Hrušovany "A" vs. Jevišovice

Třetí kolo soutěže jsme odehráli konečně doma. Los k nám poslal soupeře z Jevišovic. Počasí bylo oproti minulému týdnu na fotbal ideální a podle toho také fotbal vypadal.

Střídání: 59´ Kolman -> Hycl, 71´ Iran -> Koch, 84´ Holík -> Šenkyřík

Už od prvního hvizdu rozhodčího bylo jasné, kdo je na hřišti pánem. V první minutě se zkoušel střelecky prosadit Iran, ale jeho tvrdou střelu gólman hostů vyrazil na roh. V první patnáctiminutovce jsme soupeře prakticky k ničemu nepustili a až na pár nakopnutých míčů se Jevišovičtí nedostali na naši polovinu hřiště. Během první půlhodiny jsme se neprosadili v koncovce, kdy jsme zahodili několik slibně vypadajících akcí. V 35. minutě začal náš tlak narůstat - Rosťa Szajko se vydal na výlet z obrany a byl z toho brejk ve kterém ale opět chyběla přesnost v zakončení. Jeho střelu doprostřed brány brankář v klidu chytil do rukavic. Ve 38. minutě jsme měli opět blízko ke vstřelení první branky v utkání. Radek Gábor se dostal ke střele ve velkém vápně a zkoušel obstřelit brankáře, ten jeho střelu ale bohužel vyrazil. Ve 39. minutě se hosté po dlouhé době dostali na naši polovinu a byl z toho krásný brejk, kdy Iran zakončoval na hranici malého vápna sám před gólmanem. Ten jeho první střelu vyrazil, míč se ale odrazil zpět k našemu záložníkovi a ten byl už neomylný. Vedli jsme 1:0. Dvě minuty po rozehrání ze středového kruhu, ve 41. minutě, jsme navýšili naše vedení. Byla to krásná akce, narážečka Adamov - Kozárek - Adamov a 2:0. Obránci hostů jen bezmocně přihlíželi, jaký kolotoč jim ukázali naši dva hráči. Po prvním poločase se šlo do kabin za stavu 2:0 pro nás.

V druhé půlce jsme začali opět aktivně a třetí branka na sebe nenechala dlouho čekat. Už 5 minut po hvizdu rozhodčího, kterým zahajoval druhý poločas, jsme se opět prosadili. Zmatku v obraně hostů využil Kosec, ten poslal zpětnou přihrávku na volného Kozárka, který se uvolnil na hranici malého vápna a nekompromisně skóroval. V 59. minutě přišlo naše první střídání. Ondru Kolmana vystřídal Jakub Hycl. A hned o pět minut později, v 64. minutě, se Kuba prosadil. Postavil se k přímáku a placírkou zvýšil na 4:0. Další střídání přišlo v 71. minutě. Irana vystřídal hrající trenér Koch. Od 80. minuty jsme čekali na přerušení hry, kdy jsme chtěli takticky vystřídat naše gólmany. Střídali jsme v 84. minutě. Čekání na přerušenou hru ukončil tvrdou a přesnou střelou Kosec. Vedli jsme 5:0. Tímto výsledkem skončilo celé utkání.

Naše fotbalisty přišlo podpořit přes 150 diváků, kterým děkujeme. Věříme, že kvalitní zápas byl dobrou pozvánkou pro všechny na další domácí utkání, které se hraje za dva týdny, proti mužstvu z Miroslavi.

Cukrovar Hrušovany - Fotbal Jevišovice   5:0 (2:0)
branky:
39´ Iran, 41´ Adamov, 50´ Kozárek, 64´ Hycl, 84´ Kosec

Po třetím kole jsme na průběžném druhém místě v tabulce. Příští kolo jedeme opět ven, do Šaratic. Utkání se hraje v sobotu 1. září v 16:30.