Hrušovany "A" - Slovan Brno

V nedělním zápase jsme doma hostili fotbalisty ze Slovanu Brno, který je vedoucím týmem naší skupiny.

Do zápasu jsme nastoupili v následující sestavě:

Holík
Kudlička   Holík P.   Šimša   Švejdík
Koch   Pavelčík   Pichanič   Gábor
Matoušek   Kůra

Na lavičce byli přichystáni ke střídání Bohatý, Machač a Rujzl.

Na soupeře jsme nastoupili aktivně, prvních 15 minut jsme měli hru plně pod kontrolou a dostávali jsme se do brankových šancí. Už v první minutě se neprosadil Kůra, který hlavičkoval těsně vedle. Ve dvanácté minutě se nám povedlo skórovat. Švejdík našel vysunutého Holíka, ten krásnou přihrávkou vyslal Kůru do zakončení a Tomáš se štěstím z úhlu zakončil. Vedli jsme 1:0. Po tomto vstřeleném gólu ale naše hra úplně upadla. Začali jsme jen nakopávat, nedokázali jsem udržet míč pod naší kontrolou a dostvali jsme se do tlaku. Hlavně naše levá strana hořela jak papír. Gábor se Švejdíkem nedokázali zastavovat výpady rychlého hráče Slovanu. V osmnácté minutě jsme měli štěstí. Z přímého kopu se soupeř trefil do tyče. V dvacáté páté minutě jsme ale už inkasovali. Opět z naší levé strany přešel přes naši obranu hráč Brna, zpětnou přihrávkou našel svého spoluhráče a ten pohodlně skóroval. Do konce poločasu se už nic vážnějšího neudálo a tak se šlo do kabin za nerozhodného stavu 1:1.

O poločasové přestávce bylo v kabině "hlučno". Slovo si vzal trenér Koch a asi desetiminutovým monologem kritizoval naši hru. Bohužel to nepomohlo. Druhý poločas jsme začali stejně špatně, jak jsme končili ten první. V šedesáté první minutě se blýskl Holas, který vyrazil nebezpečnou střelu Slovanu. V šedesáté deváté minutě zahrávali hosté rohový kop. Centr jsem dokázali vyhlavičkovat z vápna, ale tam nebyl nikdo z našich. Inwald to trefil ideálně k tyči. Střela navíc ještě před naším brankářem skočila a ten byl bez šance. Prohrávali jsme 1:2. V závěru zápasu jsem se snažili o vyrovnání, ale marně. Navíc jsem mohli z dalšího přímého kopu inkasovat potřetí. Krásou střelu z přímáku naštěstí zastavilo břevno. Zápas tak zkončil těsným vítězstvím 2:1 pro Slovan Brno.

Příští kolo hrajeme v Tasovicích v neděli 3. listopadu, tentokrát již ve 14:00.