Hrušovany vs. Kunštát

V devátém kole soutěže jsme hostili mužstvo z Kunštátu. Nováček soutěže, který si jistě přijel do Hrušovan pro další vítězství. Zápas se musel z důvodu nepříznivého počasí odehrát na umělé trávě.

Nastoupili jsme v následující sestavě:

Šenkyřík
Kolman   Hycl   Juřica   Vladyka
Adamov   Kozárek   Iran   Koch
Szajko   Mašek

Na lavičce byli připraveni ke střídání: Holík, Kosec, Šimša

Utkání jsme začali aktivně. Už ve druhé minutě se trefil Vlasta Mašek, který se vrátil po několika měsicích ze zahraničí. Pěknou střelou pod břevno z dvaceti metrů nedal hostujícímu brankáři šanci. V šesté minutě se nám zranil jeden z našich stoperů, Broňa Juřica. Na hřiště přišel Kosec a Rosťa Szajko zaujmul místo ve stoperské dvojici. V osmé minutě využil zmatku v naší obraně útočník hostů a srovnal na 1:1. Ve dvacáté minutě se dostal do šance Iran. Na hranici velkého vápna střelou bodlem přestřelil. Ve dvacáté šesté minutě využili hosté opět chyby naší obrany a zvýšili na 2:1. Po přímém kopu zakončoval hlavou nikým nerušen hostující hráč a pohodlně umístil míč do naší branky. Hned tři minuty na to jsme srovnali, trefil se opět Mašek, který po zpětné přihrávce Kocha vystřelil nechytatelnou střelu pod břevno. Ve třicáté druhé minutě zakončoval Kosec k tyči, hostující gólman ale dobrým zákrokem jeho střelu chytil. O minutu později bylo ale veseleji. Kosec se protáhl kolem posledního hráče Kunštátu a střelou po zemi k tyči poslal naše hráče opět do vedení. Stav 3:2 pro nás ale nevydržel dlouho. V třicáté deváté minutě udělal chybu jinak výborně chytající Šenkyřík. Po lehké střele mu v závaru v malém vápně vypadl míč z rukou a soupeřův hráč pohodlně srovnal na 3:3. Ve čtyřicáté třetí minutě jsme se ale dostali opět do vedení. Kozárek svým důrazem zařídil poslední branku v prvním poločase. Brankář domácích neudržel nervy na uzdě a kopl do našeho záložníka. Strhla se menší šarvátka, kterou museli ukliďnovat všichni rozhodčí a byla z toho navíc žlutá karta pro brankáře Kunštátu. Ve čtyřicáté čtvrté minutě padla ještě jedna branka, ale ta nám nebyla pro offside uznána a tak jsme šli o poločasu do kabin za stavu 4:3 pro nás.

Druhý poločas jsme začali opět aktivně. Ve čtyřicáté sedmé minutě vystřelil Kosec z dvaceti pěti metrů a brankář hostů měl co dělat, aby jeho střelu vytáhl alespoň na roh. Bohužel se nám nedařilo proměňovat šance jako v prvním poločase a postupem času naše hra začala polevovat. Poslední dvacetiminutovku jsme se nechali přehrávat a trest musel zákonitě přijít. Posledních patnáct až dvacet minut jsme nebyli schopni podržet míč a dostali jsme se pod tlak. Tři minuty před koncem zápasu hosté využili svého tlaku a hlavou srovnali na konečných 4:4.

Bod před zápasem by bral asi každý, ale po zápase jsme byli z remízy zklamaní.

Hrušovany vs. Kunštát   4:4 (4:3)