Hrušovany - Žebětín

První domácí utkání nové sezony 2014/2015 jsme odehráli s FC Žebětín, který je nováčkem 1 A. třídy.
Zápas přinesl docela pohledný fotbal. V prvním poločase mnoho šancí nebylo,j ak na naší straně tak na straně Žebětína
Ve 30 minutě byl vyloučen hostující hráč pro dvě žluté karty a naši hráči si začali vytvářet šance a na konci poločasu jsme udeříli.
První branku jsme vstřelili ve 40 minutě, kdy Robert Koch z pravé strany  odcentroval do malého vápna, kde Tomáš Kůra otevřel skóre zápasu..Smolný byl konec poločasu pro Radka Lapeše,
kdy se zranil (natržený postranní vaz v koleni) a musel jej nahradit Luděk Bohatý. Ve 43 minutě měl ještě velkou šanci Bohatý, který po stříleném centru Kůry trefil pouze hostujícího brankáře.
Do druhého poločasu jsme šli s jednogólovým náskokem který jsme brzy navýšili. Tomáš Kůra hezky poslal míč Zdeňkovi Matouškovi a ten zvýšil na 2:0. Netrvalo dlouho a Jirka Pavelčík zahrával míč z 30 metrů tak přesně , že Zdeněk Matoušek hlavičkou zvýšil na 3:0 s přispěním žebětínského brankáře, který si míč srazil za svá záda . V 70 minutě se nám zranil Petrásek, který utržil ránu do obličeje a musel střídat, nahradil ho Jirka Pichanič. Následně jsme ještě vystřídali Roberta Kocha , přišel Milan Kadlečík. Do další šance se dostal Pichanič, který hlavou mířil do tyče a následnou dorážku do prázdné brány nezvládl Matoušek. Do poslední šance Hrušovan se opět dostal Matoušek, který šel sám na brankáře, ale nedal.
Hosté si vytvořili dvě velké šance ,ale Radek Minařík je zneškodnil včasným vyběhnutím.Zápas už jsme si pohlídali a zaslouženě jsme získali tři body.
Ze dvou zápasů 6 bodů, skóre 4:0, tak to je hezký začátek sezony a jen věřit, že to bude pokračovat i v příštích kolech.
Sestava: Minařík - Makrovský, Petrásek (Pichanič), Šimša, Sedláček - Janků, Pavelčík, Kůra, Koch (Kadlečík) - Lapeš (Bohatý), Matoušek
Žluté karty: Janků, Makrovský
Autor článku: Miroslav Urban