KONEČNĚ--- VEZEME TŘI BODY

V neděli jsme hráli derby v Miroslavi a zvítězili jsme 2:1. Branky Jirka Pichanič, Tomáš Kůra

Začátek zápasu začali domácí velkou šancí, ale pozorný Martin Šenkyřík se nenechal překvapit a gólovku chytil. Jinak byla hra dost křečovitá na obou stranách a nic podstatného se v první půli nedělo. Z naší strany vystřelil Jirka Pichanič, ale domácí brankář neměl problém s jeho střelou. Do kabin se šlo za bezgólového stavu. To druhá půle začala hned z ostra. Domácí hráč minutu po zahájení hry otevřel skóre zápasu, prohrávali jsme 1:0. Naši obránci si špatně pobrali domácí hráče a nikým nekrytý hráč v klidu prostřelil našeho bezmocného brankáře. Po tomto góĺu jsme se nenechali nijak zastrašit a začali jsme postupně domácí hráče přehrávat. Dobrý tah se střídáním udělal Robert Koch. Na místo Ludě Bohatého přišel mozek záložní řady, uzdravený Jirka Pavelčík a naráz nás bylo plné hřiště. Domácí se bránili jak mohli, ale přeci jsme vyrovnali. V 55 minutě Tomáš Kůra z pravé strany přenesl hru na Jirku Pichaniče a ten z levé strany na dvakrát prostřelil domácího brankáře. Bylo vyrovnáno. Byli jsme spokojeni, ale to nebylo vše. Dlouhými centry do velkého vápna domácích fotbalistů jsme si vytvořili střelecké možnosti. Jednu takovou jsme v 80 minutě zužitkovali ve vedoucí branku. Jirka Pavelčík našl přesným centrem Tomáše Kůru a ten s přispěním domácích obránců zajistil důležitou druhou branku našeho týmu. Jak se po chvilce ukázalo byla vítězná. Vítězství jsme uhájili i taktickým střídáním v 90minutě, kdy se na hřišti objevili Bock s Machačem. Nutno dodat, že jsme si výhru za druhý poločas zasloužili, i když domácí byli jiného názoru, ale to je věc názorů. Takže po dlouhé době (ani nevím, kdy naposled) jsme vyhráli na hřišti v Miroslavi a vezeme důležité body.

Sestava:  Šenkyřík - Kolman, Hycl, Juřica, Szajko - Bohatý (54. Pavelčík), Pichanič, Kozárek, Adamov - Gábor (89. Bock), Kůra (90.Machač)

Autor: Miroslav Urban