Kunštát - Hrušovany

V neděli 23. srpna odehrálo naše Áčko druhé soutěžní utkání, a to v Kunštátě. Nastoupili jsme v podobné sestavě jako proti Šlapanicím. V základní sestavě nahradil Krchňavý Sedláčka a na lavičce chyběl Makrovský. Sestava byla tedy následující: Minařík - Pelech, Šimša, Petrásek, Krchňavý - Hrdina, Gábor, Kůra, Adamov - Novotný, Matoušek. Na střídání byli připraveni Lysák, Koch, Sedláček a Holík.

Zápas jsme bohužel nezvládali od samého začátku do konce. Začali jsme sice mírným tlakem na soupeře, ale ten nás postupně začal přehrávat. Útočné výpady Kunštátu podporovali i jejich obránci, přehrávali nás ve středu hřiště a většinou nakopnutými balony za obranu ohrožovali Minaříka. Jejich tlak vyvrcholil v 15. minutě. Přímý kop domácích, závar ve vápně, několik dorážek a Gábor už jen bezmocně tečoval míč do odkryté brány. Dvě minuty na to zahrávalli domácí další přímý kop, který se otřel o naši tyč. Ve 21. minutě jsme mohli srovnat. Ve vyložené šanci se neprosadil náš útočník Novotný, který zakončoval hned 2x po sobě. Byl z toho jen roh. Ve 30. minutě přišla další akce domácích. Centr za obranu na volného hráče a ten nikým neatakován pohodlně zvýšil na 2:0. Ve 43. a 45. minutě zahrozil Matoušek. Nejprve střelou ze hry a pak pěkně kopnutým přímákem, oba tyto pokusy vyrazil brankář na roh. Do kabin se tak šlo za stavu 2:0 pro Kunštát.

Ve druhém poločase se obraz hry nezměnil. Domácí hráli lépe a neustále ohrožovali naši bránu. V 52. minutě zastavil soupeře nedovoleně Šimša a hlavní rozhodčí odpískal pokutový kop. Naštěstí po našich protestech a po konzultaci s pomezním vytáhl sudí faul ven z vápna a penalta se nekonala. V 64. minutě se předvedl domácí hráč, když zakončoval nůžkama těsně nad. Svůj náskok zvýšili domácí v 67. minutě na 3:0. Posledních patnáct minut zápasu ale domácí hrubě podcenili. Nejprve v 76. minutě pěkně vystřelil opět Matoušek, ale jeho ránu zlikvidoval dobře chytající brankář Kunštátu. V 84. minutě jsme se konečně prosadili. Kůra dostal přihrávku na půlce hriště, zatáhl míč do vápna a tam pohodlně skóroval. V 85. a 87. minutě měl dvě tutovky Matoušek. Bohužel se mu neporařilo skórovat. V 89. minutě ještě zakončoval hlavou Holík, ale těsně netrefil.

Hlavní rozhodčí tak ukončil po devadesáti minutách zápas za stavu 3:1 pro Kunštát.