První výhra na domácím hřišti

Tak jsme se konečně dočkali! Zvítězili jsme na jaře poprvé doma, porazili jsme Slavkov 1:0.
V sobotu odpoledne jsme přivítali mužstvo Slavkova, mužstvo které je v popředí tabulky naší skupiny. Utkání se muselo líbit, hrál se útočný fotbal na obě strany, hosté se dostali do šance hned na začáku zápasu, ale bez využití. Naše mužstvo útočilo do pozorné obrany hostí a tak byl problém se prosadit . V 8 minutě vystřelil Jirka Pichanič, ale branka z toho nebyla. Ve 20 minutě jsme museli střídat právě Jirku. Natáhl si sval a tak sezona pro něj pravděpodobně
skončila předčasně. Místo něj přišel uzdravený Aleš Sova. Za zmínku stojí pár centrů z pravé strany od Jirky Pavelčíka, ale naši hráči nabídnuté šance neproměnili. Do kabin jsme šli za bezbrankového stavu. Do druhé půle jsme nastoupili ve stejné sestavě, zatlačili jsme Slavkov na jeho polovinu, ale branky jsme nemohli docílit. V 70 min jsme vystřídali, na hřiště přišel Luděk Bohatý na místo Jirky Pavelčíka. Vytvářeli jsme si brankové příležitosti, ale stále jsme branku nedali. Už jsme se smiřovali s jedním bodem, ale proti byl Tomáš Kůra, který nádhernou střelou za hranicí velkého vápna nedal brankáři Slavkova možnost zasáhnout a vymetl horní roh jeho branky. V 88 min. jsme vystřídali právě střelce branky, na jeho místo přišel Lukáš Machač. Ten se nestačil ani pořádně rozkoukat a hlavní rozhodčí ukončil zápas a my jsme se mohli radovat z první domácí výhry a důležitých bodů, které jsme si zasloužili za naši hru.    O tři body se zasloužili: Šenkyřík -- Hycl, Kolman, Juřica, Szajko, Adamov, Kozárek, Pichanič, Kůra, Pavelčík, Gábor (Sova, Machač, Bohatý)

Autor: Miroslav Urban