Šlapanice vs. Hrušovany "A"

Druhé soutěžní kolo nás poslalo do Šlapanic, odkud jsme za poslední dva roky odjížděli s pořádným přídělem. Loni 7:0 a předloni 5:0. Cíl byl pro naše mužstvo jasný, odvézt si domů minimálně jeden bod.

Střídání: 83´ Kolman -> Koch

První poločas byl z naší strany velice aktivní. Soupeře se nám hned v úvodu dařilo přehrávat a v 9. minutě jsme se dostali do první šance. Pěknou střelou z 25. metrů o sobě dal vědět Iran, tu ale domácí golman vytáhl  na roh. Ve 13. minutě jsme zahrávali trestný kop, ke kterému se postavil Kozárek. Zkusil vystřelit, ale bohužel jeho rána těsně minula branku. Z následného odkopu se domácí dostali do dvou vyložených šancí, kdy 2x zakončovali metr před naším brankářem. Obě dvě stoprocentní šance ale Šenkyřík bravurně zlikvidoval. V 15. minutě jsme opět zahrozili. Pěknou kombinací jsme se dostali před soupeřovu šestnáctku, kde domácí stoper nedovoleně zastavil Irana, který se dostával do zakončení. Následný trestňák Iran napálil do zdi. Ve 28. minutě se dostal do zakončení Kosec, který na hranici velkého vápna vystřelil. Jeho střelu hlavou přizvedl domácí stoper a málem tak překonal svého golmana. Míč ale skončil těsně za břevnem a kopali jsme roh. O pět minut později, ve 33. minutě, poslal Kozárek krásnou přihrávku po zemi do velkého vápna, kde se do zakončení dostal Gábor. Bohužel domácí golman vyběhl a dokonale zmenšil střelecký úhel našemu útočníkovi a tomu nezbývalo nic jiného, něž to napálit. Brankář jeho střelu se štěstím vyrazil na roh. Nic víc se v první půlce neudálo a tak se šlo do kabin za stavu 0:0.

Druhá půlka byla z obou stran poněkud slabší. Bylo to zapříčiněno hlavně neskutečným vedrem, které provázelo celý zápas. Teplota 35 °C ve stínu není pro fotbal ideální a na hřiště ve Šlapanících celé utkání pražilo slunko. I přes to jsme ale byli aktivnější a diktovali jsme tempo hry. Domácí se dostali do šance pouze na začátku poločasu, ve 47. minutě, kdy nakopnutý míč hlavičkoval Juřica do vlastní branky. Šenkyřík byl ale pohotový a jeho zakončení do šibenice vytáhl skvěle na roh. První branka padla v 54. minutě. Kosec se dostal ke střele z malého vápna, ale gól nebyl uznán, protože rozhodčí pískl off-side. Kosecova další šance byla zmařena domácím obráncem o pár minut později, kdy se opět dostával do zakončení na malém vápně, ale míč mu domácí hráč se štěstím vypíchl v poslední vteřině. Dále jsme stupňovali tlak na soupeře a ten vyvrcholil v 64. minutě. Iran v rohu velkého vápna vymotal dva domácí obránce a jeden z nich ho jasným faulem poslal k zemi. Bohužel rozhočí tento zákrok neposoudil jako nedovolený a stoprocentní penaltu neodpískal. Poslední dvacetiminutovka už nic zásadního nepřinesla a tak i druhý poločas skončil bez branek.

Hrušovanští fotbalisté svůj cíl splnili, vezou si domů další bod z venku. Sahali jsme po vítězství, ke kterému nám chybělo trošku štěstí.

Další mistrovské utkání hrajeme v neděli 26. srpna 2012 v 16:30. Tentokrát konečně doma proti týmu z Jevišovic. Přijďtě nás podpořit v posledním prázdninovém víkendu. Těšíme se na Vaši návštěvu.