Slatina vs. Hrušovany "A"

V sobotu 10. srpna začal nový mistrovský ročník I. A. třídy. První kolo nás zavedlo k nováčkovi soutěže, do Slatiny. Jeli jsme téměř v plném počtu, chyběli jen zraněný Hycl, nemocný Vladyka a prací zaneprázdněný Machač. Ještě doplním letní zněmy v našem kádru. Odešli Špaček (ukončení hostování), Šenkyřík a Adamov (Rakousko), Juřica (ukončení kariéry). Naopak nás posílili Láska, Kudlička Jan, Rujzl, Holík Petr a navrátilci Pichanič s Machačem.

Sestava byla následující:

Holík T.
Šimša   Holík P.   Láska   Pavelčík
Koch   Matoušek   Kudlička J.   Rujzl
Kůra   Gábor

Na lavičce byli přichystáni: Kudlička T., Pichanič, Bohatý.

Úvod zápasu nás trochu zaskočil. Domácí Slatina kombinovala a většinu času držela míč pod svojí kontrolou. Byli to ale naši hráči, kdo se první prosadil. Už ve čtvrté minutě zatáh míč po pravé straně Koch, který přesným centrem našel hlavu Tomáše Kůry a ten pohodlně na přední tyči zakončil. Inkasovaný gól domácí moc nezaskočil. Naopak ještě více přidali na tempu a ohrožovali naši branku nebezpečnými útoky. Tam ale vše likvidoval brankář Holík. My jsme se dostali do šance v patnácté minutě. Osamocený Kudlička J. ale těsně přestřelil branku z velkého vápna. Byl z toho jen roh. Poté se iniciativi chopili opět domácí. Sedmnáctá minuta a přímý kop domácích - naštěstí trefený do zdi. Dvacátá první minuta, střela domácích z úhlu, těsně vedle. Hrušovanští se dostali do šance ve dvacáté třetí minutě. Centr z pravé strany, opět od Kocha, několik hlaviček ve vápně, trošku zmatek v domácí obraně a z velkého vápna to z první trefil Rujzl - naše nová posila, vedli jsme 2:0. Posledních patnáct minut nás soupeř zcela zamčel na naší polovině. Dva inkasovené góly je nesrazili do kolen, naopak byli čím dál víc nebezpečnější. Vše vygradovalo v posledních minutách prvního poločasu. Třicátá osmá minuta - Šimša vykopával míč z naší brankové čáry. Třicátá devátá minuta - hlavička domácích těsně nad. Čtyřicátá druhá minuta - naše ztráta míče na polovině hřiště, střela ze střední vzdálenosti a domácí snížili na 1:2.

Do druhého poločasu jsme vystřídali Kudličku a místo něj nastoupil do středu zálohy Pichanič. Domácí na nás vlítli a předváděli to samé co v prvním poločase. Valil se na nás jeden útok za druhým. 46´ - nedorozumění v naší obraně - střela z úhlu, naštěstí těsně vedle. 53´ - hlavička domácích těsně nad. 59´ - domácí hráč přestřelil z malého vápna. 61´ - nastřelená tyč naší brány. Naši hráči se dostali v druhém poločase do šance až v 64´. Z brejku se neprosadil Gábor, který zakončil střelou z úhlu těsně vedle. Potom přišla smolná pětiminutovka. V 67´ jsme inkasovali podruhé. Asi dvoumetrový offside, rozhodčí ale nic neviděl a domácí útočník pohodlně skóroval. V 74´ přišel zkrat našeho záložníka. Matoušek zcela zbytečně u rohu soupeře skluzem fauloval domácího obránce a protože měl jednu žlutou z předchozího faulu, po druhé kartě přišla zákonitě karta červená. Posledních patnáct minut bylo pro naše hráče hodně naročných. Domácí nás zavřeli na naší polovině a hrálo se prakticky jen v našem velkém vápně. Naštěstí jsme se ubránili - navíc jsme si i v deseti vytvořili jednu vyloženou šanci, kdy se z brejku neprosadil Gábor. Vydřeli jsme remízu a první bod do tabulky.

SK Slatina - TJ Cukrovar Hrušovany n. Jev.   2:2 (1:2)
branky: Kůra, Rujzl

Další zápas odehrajeme doma, v neděli 18. srpna v 16:30 s Bořitovem.