Tasovice "B" vs. Hrušovany "A"

V důležitém nedělním utkání proti Tasovicím jsme chtěli bodovat. Nastoupili jsme v totožné sestavě jako minulý týden proti Slovanu Brno. V brance Holík T., stoperská dvojice Holík P. a Šimša, na krajích obrany Kudlička J. a Švejdík. Ve středu zálohy operovali Pavelčík s Pichaničem. Na krajích jim asistovali Koch a Gábor. V útoku jsme měli duo Kůra, Matoušek. Na střídání jsme měli čtyři hráče, Juřicu, Bohatého, Rujzla a Kudličku T.

Už ve druhé minutě jsme se dostali do šance. Tomáš Kůra se probojoval do vápna, ale místo střely zvolil zpětnou přihrávku, na kterou bohužel nedokázal nikdo zareagovat. V sedmé minutě se dostával do slibné šance Gábor, ale jeho útočné snažení zastavili domácí hráči pouze za pomoci faulu. Přímý volný kop zahrával Holík P., tomu se ale jeho střela nepovedla a s pomocí teče domácího hráče letěla do zámezí. Ve dvacáté páté minutě se vyzkoušel ze střední vzdálenosti Pavelčík, jeho střela ale letěla hodně vedle. Ve třicáté minutě se dostal do šance opět Kůra, jeho nebezpečnou střelu gólman domácích vyrazil na roh. První půl hodinu hry jsme měli pod kontrolou, dostávali jsme se do šancí, které jsme ale nedokázali využít. Tasovice zahrozili poprvé ve třicáté první minutě. Brankář Holík ale 100% tutovku bravurně zlikvidoval. Ve třicáté páté minutě zahrozili domácí hráči podruhé. Prakticky totožná akce, jako ta první. Tentokrát z toho byla ale střela vedle. O minutu později, ve třicáté šesté minutě to zkoušel Pavelčík opět střelou ze střední vzdálenosti. Jeho pokusu chybělo asi 30 cm. Ve třicáté osmé minutě přislo vynucené střídání našeho hrajícího trenéra Kocha. Při dobíhání míče si natáhl sval a zápas tak pro něj zkončil. Místo něj se na hřiště dostal Bohatý. Ve čtyřicáté třetí minutě, kdy jsme se pomalu chystali do kabin, otevřeli Tasovičtí skóre zápasu. Míč za obranu, zpětná nahrávka na penaltu a bylo z toho vedení 1:0 pro domácí. Brankář Holík byl tentokrát bez šance.

Ve druhém poločase jsme začali opět aktivně. V úvodu se ukázal krásným sólem Gábor, který přešel postupně přes tři domácí hráče a přihrávkou před velké vápno našel Pichaniče. Ten celou akci zazdil střelou vysoko nad. V šedesáté první minutě jsme mohli srovnat. Kůra se tlačil ve vápně k zakončení, brankář Tasovic ho fauloval a byla z toho penalta. Jak s ní Matoušek naložil, na to se můžete podívat v krátkém videu ZDE. Pro ty, co se nepodívali, neproměnil. V šedesáté deváté minutě jsme měli opět šanci na vyrovnání. Gábor ale příležitost nevyužil. V sedmdesáté deváté minutě jsme konečně skórovali. Po přímáku Pavelčíka se k odraženému míči dostal obránce Šimša, který polonůžkama srovnal na 1:1. Hned minutu na to, v osmdesáté minutě jsme po našem rohu obdrželi drouhou branku. Hrubá chyba našich dvou obránců, Kudličky a Bohatého, brankář Holík vyběhl hodně z vápna a domácí hráč se štěstím dostal Tasovice opět do vedení. V závěru zápasu jsme otevřeli hru a snažili jsme se o vyrovnání. Bohužel bez úspěchu. Navíc jsme v osmdesáté sedmé minutě dostali další gól a výsledek 3:1 vydržel do konce zápasu. Tasovice nás tak přeskočili o bod a naše áčko spadlo na 12. místo v tabulce.

Příští týden hrajeme doma předehrávku prvního jarního kola se Slatinou. Zápas se hraje mimořádně v sobotu 9. listopadu ve 14:00.