TJ Cukrovar Hrušovany nad Jevišovkou - FC Pálava Mikulov

K dnešnímu utkání naše mužstvo přistupovalo s odhodláním získat potřebné 3 body s mužstvem z Mikulova, které je na posledním místě v tabulce.
Začátek zápasu jsme začali výborně - ve 2 minutě utkání dostal hezký centr z pravé strany od Zdeňka Adamova Rosťa Szajko a přízemní střelou otevřel skóre zápasu, vedli jsme 1:0. Zatlačili jsme soupeře na jeho polovinu a další šance na sebe nenechaly dlouho čekat. Další pěkný centr z pravé strany naservíroval Adamov, ale naši hráči nedokázali zakončit před soupeřovou brankou. Co jsme nedokázali využít je jen škoda, protože hráči soupeře v 6 minutě vyrovnali. Po centru z pravé strany hodně špatně Ondra Kolman přečetl hru, hostující útočník byl při výskoku důraznější a vyrovnal na 1:1, kde byl Martin Šenkyřík v brance zcela bezmocný. Přesto si naši hráči vytvořili šance, ale bez gólového efektu, ba naopak naše hra se pomalu vytrácela, byla znát nervozita na kopačkách našich hráčů, až přišla 27 minuta a hosté z nenadálého centru a tečí našeho obránce se dostali do vedení, prohávali jsme 1:2. Do přestávky jsme nedokázali srovnat, i když šance na vyrovnání jistě byla. Šance Jirky Pichaniče, nebo Tomáše Kůry volaly po gólu, bohužel pro nás jsme se  potřebného vyrovnání do přestávky nedočkali.Takže do kabin jsme odcházeli s jednogólovým mankem. V kabině trenér Koch všem hráčům důrazně (to je slabé slovo) vysvětloval jak a kdo dělá chyby, aby se těchto nedostatků v druhé půli vyvarovali. Tak jsme nastoupili na druhý poločas s odhodláním napříznivý stav co nejdříve zvrátit a výsledek otočit v náš prospěch. Ale i ve druhém poločase jsme nenašli recept na to, jak dát branku i když hra hostí byla jištěna dobrou hrou v obraně a my
jsme se neprosadili za celý druhý poločas ani jednou. Trenér začal střídat již na začátku druhého poločasu, kdy nevýrazného Sovu nahradil dorostenec Luděk Bohatý. Ten začal velice dobře a měl gólovou příležitost a jen větší přehled a zkušenost Luďkovi chyběla k tomu, aby vyrovnal nepříznivý stav. V 70 min.Szajka vystřídal Grob, hráči měli snahu, ale hra neměla potřebný efekt. V 80 min. přišel na hřiště Smetana. Střídající hráči hráli ještě včerejší zápas za B mužstvo.
Poslední šanci v 90 min. měl Tomáš Kůra, ale překonaného brankáře zastoupil hostující obránce a tak zabránil našemu vyrovnání. Prohru na domácím hřišti s Mikulovem jsme snad nikdo nečekali a tak musíme už začít pomalu myslet na záchranu v soutěži, i když je ve hře ješte hodně bodů. Naši hráči musí sbírat body. Dva body ze čtyř zápasů je hodně málo a to jsme nikdo nečekali. Zvláště ztracené body na našem hřišti hodně chybí a tak jsme již na sestupovém místě v tabulce.

Sestava:  Šenkyřík-- Vladyka, Hycl, Juřica, Kolman, Adamov, Kůra, Pichanič, Kozárek, Sova, Szajko ( Bohatý,Grob,Smetana)

Autor: Miroslav Urban