TJ Cukrovar Hrušovany nad Jevišovkou - Štítary

V nedělním téměř letním odpoledni přivítal Hrušovanský dorost hráče ze Štítar. Po výpadku z minulého kola, kdy jsme v Prosiměřicích nechali zcela zbytečně tři body, jsme nastupovali s jasnými cíli. Prioritní bylo vyzkoušet si v ostrém zápase změny v sestavě, druhý bod byl vyvarovat se chyb z minulých zápasů a udržet koncentraci po celých 90 minut. Zvládnutí těchto dvou cílů mělo vést ke zisku tří bodů. Hráči ze Štítar nepatří v postupové skupině k favoritům, přesto již účast v této skupině by měla znamenat jistou fotbalovou kvalitu. Soupeř přijel s odhodláním a touhou urvat alespoň jeden bod, tvrdě však narazil. Neuběhla ani první minuta zápasu a soupeř šel po inkasovaném gólu rozehrávat ze středového kruhu. Protihráči postupně zjišťovali, že odvézt si bod je celkem nereálné a po akcích jako předvedl Rosťa Svída, který prošel sám celou obranou a skóroval, se soustředil alespoň na trošku rozumný výsledek. Do kabin se šlo o poločasu za stavu 6:1. Nástup druhého poločasu byl ve znamení Štítar, které se snažili zatlačit a přidat nějaký gól. Úvodní tlak ale skóre nezměnil a naopak začali tlačit naši hráči. Rychlými kombinacemi se dostávali do pokutového území soupeře a trestali. Gólový účet se zastavil na stavu 12:1, na kterém se několika zápisy podílel jak útočný tandem  Rosťa Svída a David Kadlečík, tak i hráči záložní řady Luděk bohatý a Ondřěj Bock. A to Luděk měl v nohách sobotní vítězný zápas A týmu a David s Ondřejem sobotní vítězný zápas B týmu. Příští týden nás čeká domácí utkání se Šanovem, které má vždy trošku nádech derby.

Autor: Miloš Borovička